آموزش فیلم برداری از دسکتاپ

آموزش فیلم برداری از دسکتاپ

آموزش فیلم برداری از دسکتاپ

فیلم برداری از محیط دسکتاپ یکی از کارهای رایج بین کاربران کامپیوتری میباشد که به علت های گوناگونی انجام میشود مثلا برای ساخت فیلم های آموزشی یا ضبط کار های که بعدا نیاز به بازرسی … دارد. در کل کار های زیادی نیاز به فیلم برداری از محیط دسکتاپ دارند و در این زمینه هم نرم افزار های زیادی جهت فیلم برداری از دسکتاپ وجود دارد که هر یک از این نرم افزار ها دارای ویژگی ها و ضعف های خاص خود میباشند. در این آموزش قصد داریم تا چگونگی کار با نرم افزار Camtasia Recorder 8 را دوره کنیم پس با تی ام ال منیجر همراه باشید تا آموزش فیلم برداری از دسکتاپ را با این نرم افزار یاد بگیرید.

کار با نرم افزار Camtasia Recorder 8 بسیار آسان میباشد برای دانلود نرم افزار اینجا را کلیک کنید سپس آن را نصب و کرک کنید و مراحل زیر را ادامه دهید.

برای ضبط محیط دسکتاپ برنامه را اجرا کنید سپس از قسمت سمت چپ سایز مورد نظر از محیط دسکتاپ را انتخاب کرده، از قسمت Recorded Inputs ورودی های صدا را انتخاب کنید، مثلا هم صدای داخلی ویندوز هم Microphone تا حین ضبط بتوانید هم صدای خود و هم صدای ویندوز را ضبط کنید از همان قسمت اگر Webcam دارید میتوانید آن را هم فعال کنید تا از شما فیلم برداری هم کند پس از این تنظیمات روی Rec کلیک کنید تا شروع به ضبط از محیط دسکتاپ کند.

میتوانید از کلید های Shortcut هم استفاده کنید تا کار ضبط کردن برایتان راحت تر شود این کلید ها از قرار زیر میباشند:

F9 – شروع و توقف ضبط

F10 – اتمام ضبط

Camtasia Main Menu

پس از اتمام ضبط با زدن کلید F10 آن را قطع کنید تا پنجره پیش نمایش از آنچه که ضبط کردید را ببینید. در این پنجره شما دارای سه گزینه هستید:

  • گزینه Delete که برای پاک کردن آنچه تا به حال ساخته اید میباشد در صورتی که از آنچه که ساخته اید راضی نیستید میتوانید با این کلید آن را حذف و دوباره سازی کنید.
  • محصول یا Produce که برای خروجی گرفتن از آنچه که تا به حال ساخته اید میباشد با فرمتی که قابل اشتراک باشد
  • گزینه Save And Edit هم به شما این اجازه را میدهد تا آنچه را که ضبط کرده اید با ویرایشگر Camtasia ویرایش کنید و سپس از آن با فرمت قابل اشتراک خروجی بگیرید.

Camtasia Preview Menu

پس برای خروجی گرفت روی گزینه Produce کلیک کنید پس از کلیک پنجره ای برای ذخیره فایل ضبط شده با فرمت Trec میاید که باید در مکانی مناسب مثلا دسکتاپ آن را ذخیره کنید پس از ذخیره فایل برنامه ویرایشگر Camtasia به صورت خودکار اجرا میشود.

پس از باز شدن پنجره Production Wizard در قسمت انتخاب فرمت فایل خروجی میتوانید یکی از فرمت ها را انتخاب کنید یا میتوانید گزینه Costume Production Settings را برای تنظیمات پیشرفته تر انتخاب کنید در این آموزش ما از این روش پیش میرویم پس Custom Production Settings را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Next در مرحله بعد میتوانید نوع فرمت دلخواه خود را انتخاب کنید به نظر من بهترین فرمت جدا از گزینه اول یعنی فلش Windows Media Video یا WMV میباشد این گزینه جدا از کیفیت بالا در هر سیستمی قابل اجرا میباشد. پس گزینه WMV را انتخاب و سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی Next وارد پنجره Windows Media Encoding Option میشوید در قسمت Profile این پنجره گزینه سوم یعنی Camtasia Studio Video And Audio را انتخاب و سپس روی Next کلیک کنید.

در پنجره Video Size میتوانید اندازه فیلم ضبط شده را مشخص کنید پیش فرض همان سازی میباشد که ضبط کردید اما میتوانید آن را به صورت دستی تغییر دهید پس از انتخاب اندازه روی گزینه Next کلیک کنید.

پنجره Video Option دارای چند بخش میباشد بخش اول یا Video Info برای مشخص کردن اطلاعات فایل تصویری از قبیل Title و Author و … بخش دوم یا Reporting برای مشخص کردن اطلاعات درسی از قبیل نام، توضیحات درس، زبان درس و … بخش سوم هم برای مشخص کردن Watermark فایل تصویری میباشد میتوانید از لوگوی شرکت خود در گوشه از فیلم  استفاده کنید. اگر تیک گزینه Embedded Video Into HTML را بگزارید یک صفحه HTML برای فایل تصویری شما درست میشود، پس انجام این تنظیمات روی گزینه Next کلیک کنید.

در پنجره Video Product میتوانید نام فایل تصویری ، مسیر خروج گرفتن از فایل تصویری را در بخش Product Name و Folder مشخص کنید در قسمت Post Production Option با گذاشتن تیک Show Production Result نتایج حاصل از خروجی را مشاهده کنید و با گذاشتن تیک Play Video After Production فیلم انتشار داده شده را ببینید با گذاشتن تیک Upload Product By FTP هم میتوانید بعد از اتمام فرایند تبدیل آن را از طریق FTP بار گذاری کنید.


برای دریافت نسخه PDF مقاله های سایت ابتدا در سایت ثبت نام کنید تا بتوانید به کلیه مقالات به صورت کاملا رایگان دسترسی پیدا کنید. ورود به سایت | ثبت نام در سایت

 

با لایک کردن و اشتراک گذاری مطالب سایت در گوگل پلاس از تی ام ال منیجر حمایت کنید

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

2 دیدگاه در “آموزش فیلم برداری از دسکتاپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *