آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

آموزش نصب ویندوز 10

آموزش نصب ویندوز 10 (چگونه Windows 10 را نصب کنیم)

با عرض سلام و خسته نباشید به همه شما عزیزان، ویندوز 10 هم که آمد و بریم سراغ مراحل نصب و استفاده کردن از این ویندوز بسیار زیبا ، من که خدایی خیلی از این ویندوز خوشم آمد 🙂 خب برای نصب ویندوز چندین را پیش رو داریم 1 – از طریق DVD 2- از طریق USB flash و 3 از طریق شبکه که خودم هم هنوز یاد ندارم :). برای اینکه از طریق  USB Flash نصب کنید می تونید آموزش Bootable کردن فلش رو از اینجا یاد بگیرید و برای اینکه از طریق DVD نصب کنید میتوانیید آموزش Write ویندوز در DVD رو از اینجا یاد بگیرید.

بعد از وارد کردن USB Flash یا DVD ویندوز باید سیستم را Restart کنید و از طریق کلید Boot Option وارد مراحل نصب شوید ، معمولان این کلید بین F1 تا F12 می باشد 🙂 در بعضی از مادربرد ها هم این کلید Delete یا Tab است خیلی از کمپانی ها برای راحتی کاربران خود در قسمت آغازین کلید مربوط به Boot Option را نوشته اند. البته راه چاره دیگری هم هست که اول وارد BIOS شوید سپس دستگاه مربوطه به Boot را مشخص کنید تا دیگر احتیاج به وارد کردن هیچ کلید در روی کیبورد نباشد.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز 10:

  1. Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster.
  2. RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit)
  3. Free hard disk space: 16 GB.
  4. Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver.
  5. A Microsoft account and Internet access

نکته: قبل از نصب ویندوز اگر در کامپیوتر خود اطلاعات خاصی دارید که نمی خواهید حذف شود باید برای اطمینان نام درایوی ویندوز فعلی را به نامی مشخص تغییر دهید تا در قسمت انتخاب Partition به مشکل بر نخورید.

اجرای مراحل نصب:

بعد از اینکه سیستم خود را با ویندوز 10 Boot کردید به این مرحله خواهید رسید

آموزش نصب ویندوز 10

در این مرحله می توانید زبان و … را مشخص کنید. روی گزینه Next کلیک کنید.

در مرحله بعد روی گزینه Install now کلیک کنید تا مراحل نصب شروع شود.

2

بعد از کلیک بر روی Install now حالا باید سریال ویندوز را وارد کنید در صورتی که سریالی برای ویندوز خود ندارید باید روی گزینه Skip کلیک کنید.

3

سپس تیک گزینه من موافق هستم را بگزارید و روی Next کلیک کنید.

4

در این مرحله باید روی گزینه Costume : Install Windows only کلیک کنید.

5

پارتیشن بندی در هنگام نصب ویندوز:

در قسمت Where do you want install Windows باید Partition ویندوز خود را مشخص کنید. در صورتی که از قبل Partition روی این Hard Disk خود نداشه اید باید یک Partition مخصوص برای ویندوز بسازید ، که چون من در این آموزش از یک سیستم نوع استفاده می کنم هیچ Partition در این سیستم وجود نداشته است. پس اول با کلیک بر روی Hard Disk و سپس روی گزینه New کلیک می کنم و در قسمت Size حجم درایو خود را به مگابایت مشخص و در آخر روی گزینه Apply کلیک می کنم. پس از ایجاد یا انتخاب Partition روی گزینه Next کلیک می کنیم.

آموزش تصویری نصب ویندوز

در صورتی که شما Partition ایجاد کنید یک پیام مبنی بر اینکه ویندوز برای اطمینان یک Partition مخصوص به خود را برای نگهداری از فایلهای سیستمی درست می کند نمایش خواهد داد که با کلیک بر روی Ok به مرحله Installing Windows وارد خواهید شد.

7

در مرحله Installing Windows صبر پیشه کنید تا ویندوز تمام بارگزاری های لازم را انجام دهد.

8

در قسمت Windows need to restart to continue ویندوز به صورت اتوماتیک بعد از 15 ثاتیه Restart می شود یا می توانید روی گزینه Restart now کلیک کنید تا همان موقع Restart شود. بعد از Restart شدن منتظر بمانید تا باقی مراحل نصب به صورت خودکار انجام شود تا سپس به مرحله وارد کردن سریال شوید.

9

در مرحله It’s Time to enter the product key  اگر سریالی از ویندوز دارید باید وارد کنید در غیر این صورت باید روی گزینه Do this later کلیک کنید.

10

در قسمت Get Going Fast باید روی گزینه Use Express Settings کلیک کنید یا در صورتی که مایل به تغیرات در این قسمت هستید روی گزینه Customize Settings کلیک کنید.

 چگونه Windows 10 را نصب کنیم

در قسمت Create an Account for this PC باید یک نام به عنوان نام کاربری انتخاب کنید. و در قسمت Password یک پسودر متناسب وارد کنید و همچنین در قسمت Re-Enter Password باید پسورد را دوباره تایپ کنید و در قسمت Password Hint می توانید اشاره ای به پسورد خود کنید تا در صورت فراموشی از Password Hint کمک بگیرید توجه داشته باشید که اصل پسور را وارد نکنید. سپس روی گزینه Next کلیک کنید.

آموزش نصب ویندوز 10

تبریک شما ویندوز 10 را با موفقیت نصب کردید حالا منتظر بمانید تا مراحل آخر به صورت خودکار انجام شود.


اگر نیاز به نسخه PDF مقاله های سایت دارید به شما پیشنهاد میکنم حتما در سایت ثبت نام کنید تا به صورت رایگان آنها را دریافت کنید. ورود به سایت | ثبت نام در سایت

آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *