آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز

آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز (Windows File Permission)

همانطور که در بخش یک این آموزش یعنی پستی با نام مشخص کردن مجوز فایل ها در ویندوز مباحث تئوری File Permission را گفتم در بخش دو به مباحث کاملا عملی میپردازم. من در این آموزش از ویندوز 10 استفاده میکنم که تقریبا فرقی با ویندوز های 8.1 ، 8 ، و 7 ندارد. برای شروع ابتدا یک پوشه در یکی از درایوهای کامپیوتر خود بسازید سپس مراحل را ادامه دهید.

نمایش وضعیت مجوزها:

پس از ساخت پوشه روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس روی تب Security کلیک کنیدPermissions status تا از وضعیت مجوزها در قسمت Permission For Authenticated Users با خبر شوید.

در قسمت Group or Username فهرست کاربران و گروههای که برای آنها مجوز مشخص شده را مشاهده میکنید که به طور پیشفرض شامل Authenticated Users , System , Administrators , users میباشد. مثلا برای دیدن مجوزهای گروه Users در کادر اول روی Users کلیک کنید سپس کلیه مجوزها را میتوانید در قسمت Permission for authenticated user مشاهده کنید.

در این قسمت شما هفت گزینه را مشاهده میکنید که به ترتیب برایتان توضیح میدهم. – Full Control – Modify – Read & Execute – List Folder Content – Read – Write – Special Permission که به ترتیب گزینه اول شامل دسترسی کامل میشود گزینه دوم توانای در ویرایش، گزینه سوم خواندن و اجرا کردن، گزینه چهارم فهرست گیری از محتوای پوشه، گزینه پنجم دسترسی خواندی، گزینه ششم دسترسی نوشتنی، و گزینه هفتم هم به ما مربوط نیست 🙂 .

جلوگیری از دسترسی یک گروه با Deny :

حال میخواهیم از دسترسی گروه Users به طور کامل جلوگیری کنیم برای اینکار ابتدا روی گزینه Edit کلیک کنید سپس گروه Users را انتخاب کنید حال با گذاشتن تیک Full Control در زیر گزینه Deny از دسترسی گروه Users به این فایل جلوگیری میکنید پس از گذاشتن تیک روی گزینه Apply کلیک کنید.

Deny File Permission

نکته: در تغییر مجوزها چیزی با نام Restore Default وجود ندارد پس اگر مجوز ها را تغییر میدهید از صحت کارتان اطمینان حاصل کنید تا دردسرهای الکی برای خود نتراشید البته این به این معنا نیست که دیگر ویرایش این مجوزها ممکن نیست گفته شدن این نکته فقط برای صرفه جویی در وقت شما میباشد.

مجوز دادن Access به فایل:

حال میخواهیم یکی از کاربران گروه Users به این فایل دسترسی داشته باشد اما چون مجوز Deny در الویت قرار میگیرد اگر به کاربر دسترسی کامل هم که بدهید باز فرقی نمیکند و کاربر نمیتواند به فایل دسترسی داشته باشد. پس اگر میخواهید فقط یک کاربر از گروه به یک فایل دسترسی داشته باشد نباید به کل گروه مجوز Deny بدهیم فقط باید به افرادی که میخواهیم دسترسی داشته باشند مجوز Access بدهید.

حال در این مثال برای دادن مجوز دسترسی به یک کاربر خاص و گرفتن دسترسی از باقی کاربران باید ابتدا گروه Users را حذف کنیم تا مجوز Deny هم از کل گروه حذف شود سپس از پنجره Permission for Security روی گزینه Add کلیک کنید و در پنجره باز شده روی Advanced کلیک کنید و در آخر برای نمایش کاربران و گروههای کامپیوتر رو Find Now کلیک کنید در قسمت Search Result میتوانید کاربر یا گروه مورد نظر خود را اضافه کنید.

بعد از انتخاب روی Ok کلیک کنید در پنجره Select Users or Group روی Ok کلیک کنید تا کاربر مورد نظر به فهرست مجوزها اضافه شود در قسمت Permission For سطح مجوز دسترسی را مشخص کنید و در آخر روی Apply و Ok کلیک کنید.

نکته: برای قطع کردن دسترسی کاربران به یک فایل نیازی به اضافه کردن مجوز Deny نمیباشد کافیست تا مجوز دسترسی Access آنها را حذف کنید.

چگونه مالکیت یک فایل را تغییر دهیم؟

برای اینکه مالکیت یک فایل را عوض کنید باید روی آن کلیک راست کرده سپس روی گزینه Properties کلیک کنید و از تب Security گزینه Advanced را انتخاب کنید در قسمت بالای پنجره Advance Security Settings for Security آدرس فایل و مالک فایل مشخص شده استChanage File Owner در جلوی قسمت Owner نام مالک را مشاهده میکنید با کلیک بر روی گزینه Change میتوانید مالک فایل را تغییر دهید پس روی Change کلیک کرده تا پنجره Select User or Group باز شود سپس با کلیک بر روی Advanced و کلیک بر روی Find Now نام کاربران و گروه ها مشخص میشود که با دو بار کلیک روی هر یک و کلیک بر روی Ok میتوانید آن کاربر یا گروه را مالک فایل کنید.

نکته: توجه کنید که فقط مالک فایل میتواند مجوزها را ویرایش کند همچنین گروه Administrators و کاربر Administrator مالک کلیه فایلها میباشند و میتوانند مالکیت همه فایلها را هر موقع که بخواهند تغییر دهند.

ویژگی وراثت در مجوزها:

ویژگی وراثت یا Inheritance در مجوز فایلها File Permission باعث میشود تا زیر شاخه های یک درایو یا پوشه به طور موروثی مجوز ها را به ارث ببرند یعنی اگر فایل ریشه دارای مجوز فقط خواندنی باشد فایل های زیر مجموع  هم دارای فقط دارای مجوز خواندنی میشوند.

زمانی که ویژگی Inheritance فعال باشد شما نمیتواند به صورت عادی مجوز فایلهای زیر شاخه را تغییر دهید ابتدا باید این ویژگی را غیر فعال کنید تا ویرایش مجوزها برایتان فعال شود در غیر این صورت مجوزها از پوشه مبدا به ارث برده میشوند.


اگر نیاز به نسخه PDF مقاله های سایت دارید به شما پیشنهاد میکنم حتما در سایت ثبت نام کنید تا به صورت رایگان آنها را دریافت کنید. ورود به سایت | ثبت نام در سایت


آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

39 دیدگاه برای «آموزش ویرایش مجوزها در ویندوز»

 • Avatar
  اردیبهشت 2, 1396 در t 14:30
  Permalink

  آقا سلام ، من اینجا تو ادمینیستور همرو دینای کرده بودم ، بعد الان ویندوزمو عوض کردم ، دینایا خاموشن ، دگ تیکشون برداشته نمیشه ، چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   اردیبهشت 3, 1396 در t 08:25
   Permalink

   سلام
   اول باید مالکیت (Owner) همه فایلها رو از دایرکتوری مبدا به خودت اطلاق کنی بعد میتونید با مجوز ها رو ویرایش کنید و دسترسی Deny رو ازشون بگیرید.

   پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   خرداد 26, 1396 در t 04:22
   Permalink

   سلام
   ببینید شما زمانی میتونید تغییر ایجاد کنید که مجوز Administrator داشته باشید یا اینکه مالکیت اون فایل متعلق به شما باشه، پس اگر سعی میکنید مجوز ها رو ویرایش کنید و میبینید نمیشه، سطح حساب کاربری خودتون رو بررسی کنید و بعد از اون مالکیت فایل رو بررسی کنید.
   اگر مالک فایل نبودید باید اول مالکیت فایل رو به حساب کاربری خودتون اطلاق کنید بعد مجوز ها رو ویرایش کنید.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 • Avatar
  تیر 13, 1396 در t 10:22
  Permalink

  سلام خسته نباشید دستور برداشتن inheritance تو cmd چیه؟

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   تیر 15, 1396 در t 17:01
   Permalink

   سلام محسن جان
   برای غیر فعال کردن ویژگی Inheritance با CMD باید از همون دستور icacls به همراه نام فایل مورد نظر و پارامتر /inheritance:r استفاده کنید. برای مثال:
   icacls myfile /inheritance:r
   یا برای Disable کردن ویژگی Inheritance باید از حرف d بجای حرف r استفاده کنید. برای مثال:
   icacls myfile /inheritance:d
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  شهریور 29, 1396 در t 17:07
  Permalink

  سلام خسته نباشید ببخشید من همرو دینای کرده بودم الان ویندوزمو عوض کردم کلا دیگ security تو بخش تنظیمات نمیاد چیکار کنم؟

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   شهریور 29, 1396 در t 23:30
   Permalink

   سلام مهدی جان
   اول باید Ownership یا مالکیت فایلها رو بدید به کاربر ویندوز فعلیتون بعد دوباره میتونید Permission فایلها رو تغییر بدید.
   برای تغییر مالکیت هم باید از قسمت Security روی گزینه Advanced کلیک کنید و از قسمت بالای پنجره باز شده روی گزینه Change کلیک کنید و حساب کاربری خودتون رو انتخاب کنید.
   تیک گزینه Replace Owner on subcontainers and object رو هم بزارید تا مالکیت کلیه فایلها و پوشه های زیر مجموع رو دریافت کنید.
   موفق و سربلند باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  مهر 20, 1396 در t 13:05
  Permalink

  سلام ببخشید من درایو رو دستکاری کردم از دسترس خارج شده چیکار کنم که در دسترس بشه

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   مهر 20, 1396 در t 13:21
   Permalink

   سلام
   اول از بخش edit در تب Security بررسی کنید ببینید به حساب کاربری خودتون دسترسی Deny ندادید؟، اگر اینکار رو کردید بزاریدش روی Allow
   بعد
   باید از تب Security روی Advance کلیک کنید و در پنجره باز شده (Advanced Security Settings) روی گزینه Change Permission کلیک کنید. در اینجا بررسی کنید که آیا حساب کاربری شما با مجوز Full Access وجود داره یا خیر، اگر وجود نداشت باید با اون رو اضافه کنید.

   یک راه حل دیگه ای هم هست اون هم استفاده از دستور icacls برای برگردوند Permission ها به حالت پیشفرض:
   ICACLS D: /Reset /T /Q
   باید بجای حرف D: نام درایو مورد نظر خودتون رو بنویسید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  مهر 29, 1396 در t 13:16
  Permalink

  سلام اگر کاربر روی یک بوشه فقط مجوزwrite را داشته باشد ولی مجوز read را نداشته باشدچگونه می تواند در یک فایل تغییرات ایجاد کند؟

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   آبان 2, 1396 در t 06:45
   Permalink

   سلام
   چون مجوز Write داره میتونه فایل رو تغییر نام و یا حذف کنه، اما بخاطر نداشتن مجوز Read نمیتونه فایل رو بخونه و یا ویرایشش کنه

   پاسخ دادن
 • Avatar
  آبان 9, 1396 در t 18:21
  Permalink

  سلام من درایور d لپ تاب ام رو تغییر یوزر دادم بهeverybody. حالا مثل خر موندم تو گل اصلا باز نمیکنه میگهaccess is denied. حتی خواستم برگردونم به حالت اولیه اش بازم نشد.help please
  من چون لپ تاپم بعضی فایل ها رو باز نمیکرد یوزر رو عوض کردم

  پاسخ دادن
 • Avatar
  مرداد 8, 1397 در t 20:46
  Permalink

  سلام
  خداقوت
  تمام پوشه های سیستم من read-only شده میخام تیک بردارم اما نمیشه با اینکه فول کنترل هست اما وقتی برمیدارم دوباره مثل قبل تیک دار میشه
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   مرداد 10, 1397 در t 04:28
   Permalink

   سلام
   اول مطمئن بشید سیستم تون ویروسی نشده، بعد از طریق حساب کاربری Administrator وارد ویندوز بشید و مالکیت فایلها رو به اختیار بگیرید بعد تیک Read Only رو بردارید.
   اگر نشد از طریق Safe Mode تست کنید تا از ویروسی نبودن سیستم تون مطمئن بشید.
   موفق و سربلند باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  مهر 13, 1397 در t 00:24
  Permalink

  سلام جناب
  تروخدا دیگه کلافه شدم کمکم کن
  روی هر
  New Rich Text Document
  یا فایلام ی قفل طلایی رنگ که بالاشونه افتاده
  ویندوز ۱۰ ۶۴
  بعد میزنم پرپرتیس فایل ی گزینه هست به نام
  file onvership
  بعد میزنم مینویسه personal
  جدید اینطور شده
  هرپوشه ای میسازم این قفل میوفته روش

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   مهر 13, 1397 در t 18:07
   Permalink

   سلام دوست عزیز
   به احتمال زیاد فایلهای شما توسط برنامه Cipher در ویندوز Encrypt (کد گذاری) شده و شما باید همه فایلهاتون رو با استفاده از دستور cipher یا حالت گرافیکی ویندوز از حالت کد گذاری شده در بیارید.
   برای Decrypt (از حالت کد گذاری در آوردن) کردن فایلها به صورت گرافیکی باید روی فایل یا پوشه ای که آیکون قفل روش وجود داره راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   در تب General گزینه Advanced… رو انتخاب کنید و تیک گزینه encrypt contents to secure data رو بردارید تا فایلهای از حالت Encrypt شده به حالت Decrypt شده در بیان
   در آخر روی Ok و Apply Ok کلیک کنید.
   اگر میخواهید فایلهای جدیدی که ایجاد میکنید باز هم توسط Cipher کد گذاری نشوند باید دایرکتوری والدی (Parent Directory) که توسط این ویژگی کد گذاری شده رو از این حالت دربیارید.
   موفق و سربلند باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  آبان 9, 1397 در t 00:09
  Permalink

  سلام من به اشتباه دسترسی یوزرمو ورداشتم دیگه نمیتونم نه برنامه نصب و حذف کنم نه میتونم یوزرمو برگردونم به حالت قبل کسی میتونه کمک کنه؟

  پاسخ دادن
 • Avatar
  آبان 26, 1397 در t 04:12
  Permalink

  سلام.
  خسته نباشید
  چطور میشه امکان ذخیره فایل در یک فولدر باشه ولی اون فولدر و فایلهای داخلش را نشود کپی،مو ویا پاک کرد .
  مثلا فایلهای ایجاد شده با یک نرم افزار را در یک فولدر ذخیره ولی کسی نتونه اون فولدر و فایل های داخش را کپی و یاا دیلیت کنه.
  لطفا کامل توضیح دهید.
  با تشکر فراوان

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   آبان 26, 1397 در t 16:39
   Permalink

   سلام سید جان
   اول مجوز همه کاربر ها رو از پوشه مد نظرتون بگیرید (حذف کنید) بعد فقط مجوز Write به کاربر مورد نظر تون بدید. به همین سادگی 🙂
   برای نمونه:
   روی پوشه مورد نظر راست کلیک کنید، گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   از تب Security روی گزینه Advanced کلیک کنید.
   در پنجره باز شده اگر ویژگی وارثت مجوز ها (Disable Inheritance) فعال بود غیر فعالش کنید بعد همه کاربر ها رو حذف کرده و فقط کاربر یا گروه مورد نظرتون رو اضافه کنید.
   پس از اضافه نمودن کاربر از بخش Basic Permission تیک گزینه Write رو بذارید. و با کلیک بر روی گزینه Apply و Ok مجوز ها رو اعمال کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  آبان 28, 1397 در t 04:00
  Permalink

  سلام میشه کمکم کنین تورو خدا /// دارم دیونه میشم/ یکی از دوستام گفت واسه امنیت بیشتر عکس های شخصیتو از قسمت security قفل کن منه دیونه هم این کارو کردم حالا هیچ کدوم از عکسام بالا نمیاد هرچی هم تیکشونو برمیگردونم فایده نداره/ خووووواااااهههههشششش میکنم کمکم کنینy

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   آبان 28, 1397 در t 05:25
   Permalink

   سلام بله میشه، میتونی دیونه نشی 🙂
   اگر منظورتون از طریق تب Security خیلی ساده میتونید مجوز های که روی فایلهاتون گذاشتید رو Reset کنید.
   اگر پرمیشن ها رو روی پوشه های زیر مجموع درایو تنظیم کردید نه خود درایو مراحل زیر رو دنبال کنید:
   1- روی دایرکتوری والدی که مجوز ها رو روی پوشه ها و یا فایلهای زیر مجموعش تنظیم کردید راست کلیک کنید و گزینه Properties رو انتخاب کنید.
   2- از تب Security گزینه Advanced رو انتخاب کنید و سپس روی گزینه Change Permission کلیک کنید.
   3- از بخش Permission Entries کلیه حساب های کاربری رو حذف کنید و گزینه Enable Inheritance رو انتخاب کنید.
   نکته: در صورتیکه ویژگی وراثت مجوز ها (Disable Inheritance) از قبل فعال بودش ابتد با کلیک کردن روی گزینه Disable Inheritance ویژگی وراثت رو غیر فعال کنید سپس کلیه کاربر ها رو از بخش Permission Entries حذف کنید و بعد دوباره ویژگی وراثت رو فعال کنید (Enable Inheritance)
   4- تیک مربوط به گزینه Replace All Child Object Permission… رو بگذارید و روی گزینه Apply و Ok کلیک کنید تا کلیه مجوز ها به صورت موروثی از پوشه مبدا دریافت بشه
   اما اگر مجوز ها رو روی مبدا یک درایو تنظیم کردید (مثلا روی خود درایو D نه پوشه های زیر مجموعش) باید فرایند بالا رو تا بخش نکته ادامه بدید و بعد از حذف کاربر ها، کاربر Authenticated Users یا حساب کاربری خودتون رو اضافه کنید و مجوز Full Control بهشون بدید.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  آذر 5, 1397 در t 15:42
  Permalink

  سلام لطفا منو راهنمایی کنید .میشه همه فایلارو با هم از قفل در بیاریم؟

  پاسخ دادن
 • Avatar
  بهمن 15, 1397 در t 14:42
  Permalink

  سلام خسته نباشید
  تنظیمات کامپیوترم بهم ریخته و نمیتونم درستش کنم به این صورت که یکسری از فایلها با ویندوز باز میشن و درنتیجه امکان انتقالشون نیست یا من بلد نیستم و وقتی هم میخوام تغییرش بدم برام پاورپوینت رو میاره و بازکننده پوشه هارو نمیاره اگر میتونید لطفا کمک کنید ممنون میشم

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   بهمن 16, 1397 در t 07:14
   Permalink

   سلام
   منظورتون از اینکه با ویندوز باز میشن چیه؟ و اینکه چه فایلهای؟
   اگر منظور تون اینکه شورت کات برنامه ها با یک برنامه خاص مثل Power point باز میشه، باید از طریق Registry تنظیمات مروبط به Shortcut در ویندوز رو حذف کنید تا ویندوز تون به حال اولیه برگرده
   کلید مرتبط در رجیستری:
   HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.lnk\
   پوشه User Choice رو حذف کنید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  اسفند 17, 1397 در t 23:59
  Permalink

  سلام، خسته نباشید… من میخوام یه فایل dll رو به system32 اضافه کنم در ویندوز 10، ولی اجازه دسترسی بهم نمیده… چیکار کنم?!

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   اسفند 23, 1397 در t 17:45
   Permalink

   سلام
   باید با دسترسی Administrator اینکار رو انجام بدید. احتمالا حساب کاربری شما دسترسی Standard داره
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  اسفند 28, 1397 در t 11:05
  Permalink

  سلام
  مشکلی که برا من پیش اومده اینکه روی فایل شخصیم که ویندوزم 8.1 بود قفل کرده بودم بعد از اینکه سیستم مشکل پیدا کرد و مجبور شدم ویندوزم عوض کنم 10 نصب کردم فامیلامون علامت قفل داره و باز نمیشه چیکارش کنم؟

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   فروردین 1, 1398 در t 17:04
   Permalink

   سلام
   اگر مربوط به قفل فامیل هاتون که واقعا نمیدونم باید چیکار کنید 🙂 ولی برای فایلهاتون میتونید از آموزش ریست کردن مجوز فایلها استفاده کنید.
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
   • Avatar
    فروردین 16, 1398 در t 18:52
    Permalink

    سلام من فایل هارا ادیت کردم و روی Deny گزینه ها را فعال کردم حالا گزینه های allow را تیک کردم ولی به فایل هایم نمیتونم دسترسی داشته باشم لطفأ کمک ام کنید

    پاسخ دادن
 • Avatar
  اردیبهشت 12, 1398 در t 12:42
  Permalink

  سلام من تو شبکه یه سیستم دارم که یه فولدر داخلش share کردم اما هر کار می کنم خاصیت read only از روش غیرفعال نمیشه بعد از برداشتن تیکش ok میکنم بعد دوباره برمیگرده به حالت read only . میشه راهنمایی کنید چکار کنم.

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   اردیبهشت 14, 1398 در t 14:45
   Permalink

   سلام
   با دستور attrib پوشه Share رو بررسی کنید ببینید آیا مقدار (R) وجود داره یا نه، اگر بود شبکه رو به صورت موقت قطع کنید یا پوشه رو از حالت Share دربیارید و از دستور attrib -r برای غیر فعال کردن ویژگی Read Only استفاده کنید. برای مثال:
   Attrib -r MyShare
   موفق باشید.

   پاسخ دادن
 • Avatar
  خرداد 4, 1398 در t 16:29
  Permalink

  با سلام
  لطفا اساتید بزرگوار راهنمایی کنید ، من یک فولدر رو که شیر میکنیم میخوام از داخل سربرگ security سطح دسترسی بعضی از یوزرها رو برای پاک کردن فولدر و فایل ببیندم که از سربرگ security تنظیمات رو انجام میدم ولی مشکلی که بوجود میاد اینه که دیگه کاربر نمیتونه فایل ورد یا اکسل رو باز کنه مثلا یک کلمه رو عوض کنه و دوباره روی همون سیو بشه که خطا میده بهش و همچنین اینکه دیگه نمیتونه rename هم بکنه … من فقط تیک مربوط به delete,delete sub folder and file رو deny میکنم ولی این اتفاق میوفته لطفا اگه کسی کار کرده منو راهنمایی کنه ممنون

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   خرداد 5, 1398 در t 16:30
   Permalink

   سلام پوریا
   نرم افزار های مثل Microsoft Word جدا از مجوز Write نیاز به مجوز Delete هم دارند.
   به اینخاطر که ابتدا فایلهاشون رو به صورت Temporary ایجاد میکنند و بعد از اینکه فایل Word رو خواستید ذخیره کنید فایلهای موقتی رو حذف کرده و محتواشون رو به فایل اصلی Word انتقال میدن
   به این خاطر کاربرها حداقل نیاز به مجوز Modify دارند تا بتونند با Word و Excel کار کنند.
   موفق باشید

   پاسخ دادن
 • Avatar
  تیر 21, 1398 در t 15:07
  Permalink

  سلام ببخشد من تو بخش servises وقتی میخوام windows update رو از حالت manual رو auto بزارم ارور accses is denied میده. بعد تو بخش security درایو c همه تیک ها allow هست فقط گزینه special permisson غیر فعال ینی نه میتونم حالت deny رو براش فعال کنم نه حالت allow.دسترسیم هم تو ویندوز در سطح ادمین هست نه استاندارد میخوام بدونم چر ارور acces is denied میده.

  پاسخ دادن
  • محمد برغمدی
   تیر 22, 1398 در t 18:33
   Permalink

   سلام
   سوال تون رو در بخش سرویس ها بپرسید ربطی به این مطلب نداره، و اینکه برای تغییر حالت Startup یک سرویس حتما باید مجوز کافی رو داشته باشید.

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *