آموزش کامل دستور NET

آموزش کامل دستور NET

سلام در این آموزش قصد دارم نحوه استفاده از دستور NET را به همراه تمام زیر دستورات آن مثل USER , COMPUTER , LOCALGROUP, SESSION , و … را برای شما عزیزان به همراه مثال توضیح دهم در صورتی که شما هم از علاقه مندان به محیط CMD یا مخصوصا دستور پرکاربرد NET هستید تی ام ال منیجر را در این آموزش با نگاه گرمتان یاری کنید.

نکته: در صورتی که با محیط CMD آشنایی ندارید میتوانید پست مربوط به آموزش مبتدی Command Prompt را بخوانید.

برای شروع سعی کنید محیط CMD را به صورت مدیریت یا همان Privileged اجرا کنید تا بتوانید کلیه دستورات را بدون دردسر اجرا کنید، برای اجرا به صورت مدیریت باید روی CMD کلیک راست کرده سپس روی Run As Administrator کلیک کنید.

در صورتی که دستور NET را خالی و بدون پارامتر وارد کنید دستور NET کلیه زیر دستورات خود را نمایش میدهد:

Net Command

تنظیم سیاست های حساب کاربری با زیر دستور ACCOUNTS

اولین زیر دستوری که مشاهده میکنید Accounts میباشد زیر دستور Account برای تنظیم و مشاهده سیاست های حساب کاربری است که چه تعداد تلاش برای ورود ، مدت زمان تغییر رمز عبور و … را میتوانید با این زیر دستور انجام دهید. در صورتی که دستور Net Account را بدون هیچ پارامتر دیگری اجرا کنید تنظیمات پیش فرض حساب کاربری تان را نمایش میدهد. به مثال زیر توجه کنید:

NET ACCOUNTS

گزینه Force user logoff how long after time expires? برای مشخص کردن زمانی میباشد که یک کاربر میتواند در حساب کاربری خود باقی بماند که به طور پیش فرض Never میباشد. برای زمان دادن به این گزینه باید دستور را با پارامتر /FORCELOGOFF وارد سپس دقیقه آن را مشخص کنید برای مثال:

NET ACCOUNTS /FORCELOGOFF:180

گزینه Minimum password age (days) برای مشخص کردن کمترین عمر رمز عبور میباشد یعنی کمتر از این مدت زمان نمیتوان این رمز را تغییر داد که به طور پیش فرض 0 میباشد برای تعیین زمان دلخواه باید از /MINPWAGE به همراه تعداد روز استفاده کنید برای مثال :

NET ACCOUNTS /MINPWAGE:3

گزینه Maximum password age (days) برای مشخص کردن بیشترین عمر رمز عبور میباشد که به طور پیش فرض روی 42 است یعنی باید پس از این مدت رمز عبور را تغییر داد برای تنظیم این گزینه باید از پارامتر /MAXPWAGE استفاده کنید برای مثال:

NET ACCOUNTS /MAXPWAGE:43

گزینه Maximum password length برای مشخص کردن تعداد کارکترهای رمز عبور میباشد مثلا رمز عبور شما نباید از هشت رقم کمتر باشد برای مشخص کردن تعداد کاراکتر خاص باید از پارامتر /MINPWLEN استفاده کنید به مثال زیر نگاه کنید

NET ACCOUNTS /MINPWLEN:8

گزینه Length of password history maintained برای مشخص کردن تعداد رمز عبور های میباشد که در فایل کد گزاری شده ذخیره میشوند تا کاربر نتواند دوباره از همان رمز ها استفاده کند. برای مشخص کردن این تعداد باید از پارامتر /UNIQUEPW استفاده کنید برای مثال:

NET ACCOUNTS /UNIQUEPW:5

گزینه Lockout threshold برای مشخص کردن تعداد تلاش های ناموفق در وارد کردن رمز عبور میباشد تا پس از آن تعداد سیستم را قفل کند و فرد نتواند برای مدت زمانی رمز را وارد کند برای تغییر این مورد باید از قسمت GROUP POLICY وارد شوید.

گزینه Lockout duration (minutes) برای مشخص کردن زمان قفل ماندن یک سیستم قبل از ورود به حالت عادی میباشد که توسط گزینه قبل مشخص شد برای تغییر این مورد باید از قسمت GROUP POLICY وارد شوید.

گزینه Lockout observation window (minutes) خدایی نمیدونم چه میکنه 🙂 و گزینه Computer Rule برای مشخص کردن این میباشد که این کامپیوتر در چه دامین یا گروهی عضو میباشد.

حذف و اضافه کرد کامپیوتر در DOMAIN

برای حذف و اضافه کردن کامپیوتر در Domain میتوانید از زیر دستور COMPUTER استفاده کنید (این دستور در کل بی فایده است)

نمایش اطلاعات SERVER و  WORKSTATION

زیر دستور CONFIG برای نمایش دادن اطلاعاتی در مورد سرور بودن سیستم و WORKSTATION بودن آن میباشد.

توقف موقت سرویس ها و ادامه کارایی

میتوانید با زیر دستور CONTINUE سرویس های را که با دستور PAUSE نگه داشتید را دوباره فعال کنید.

نمایش گروه در سرور

برای نمایش و ویرایش گروه در سرور میتوانید از پارامتر GROUP استفاده کنید این دستور فقط در سرور ها قابل اجرا میباشد.

کمک گرفتن از دستور NET

دستور NET با اینکه دستور پیچیده ای نمیباشد ولی برای کاربران مبتدی کمی سختی دارد به همین دلیل دارای چند زیر دستور برای کمک گرفتن میباشد، زیر دستور Help به شما کمک میکند تا تمامی قواعد زیر دستورات NET را به آسانی متوجه شوید. برای استفاده از Help به مثال زیر توجه کنید:

NET HELP ACCOUNTS

دستور فوق تمامی قواعد و پارامترهای زیر دستور ACCOUNTS را نمایش میدهد.

NET HELP ACCOUNTS

دریافت خطا در دستور NET

گاهی اوقات شما در حین کار با دستور NET به خطا بر میخورید که این خطا همراه با کد های خاصی میباشد که هر کدام از این کد ها پیام خاصی را نمایش میدهد. زیر دستور HELPMSG برای نمایش این کد ها به صورت پیام است نحوه استفاده از این دستور به صورت زیر میباشد:

NET HELPMSG 3952

NET ACCOUNTS ERROR CODE

همانطور که در مثال بالا میبینید فرد با خطای 3952 مواجه شده است (این دستور زیاد کمک کننده نمیباشد ده شی نمی ارزد):

مدیریت گروهای محلی

یکی از راههای که میتوانید گروه خاصی بسازید یا اینکه حساب کاربری خاصی را به گروه خاصی اطلاق کنید استفاده از زیر دستور LOCALGROUP میباشد. اگر شما زیر دستور LOCALGROUP را بدون هیچ پارامتری وارد کنید گروه های محلی شما را نمایش میدهد برای مثال :

NET LOCALGROUP

NET LOCALGROUP

برای نمایش کاربران یک گروه باید دستور فوق را به صورت زیر تایپ کنید

NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS

NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS

همچنین برای حذف و اضافه کردن کاربر از یک گروه خاص باید به این صورت عمل کنید:

NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS USERNAME /ADD | /DELL

به مثال زیر توجه کنید:

NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS ITINFORM ADD

در مثال بالا حساب کاربری ITINFORM به گروه ADMINISTRATORS اضافه شد همچنین برای حذف یک حساب کاربری کافیست تا به جای /ADD از کلمه /DEL استفاده کنید، به مثال زیر توجه کنید:

NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS ITINFORM DEL

همچنین برای حذف و اضافه کردن یک گروه خاص میتوانید به صورت زیر عمل کنید:

NET LOCALGROUP MOHAMMAD /ADD

NET LOCALGROUP MOHAMMAD /DEL

نگه داشتن یک سرویس

میتوانید از زیر دستور PAUSE برای نگه داشتن یک سرویس استفاده کنید.

فهرست ارتباطات شبکه ای

برای متوجه شدن از اینکه در شبکه چه کامپیوتر های به منابع مشترک شما متصل میباشند میتوانید از زیر دستور SESSTION استفاده کنید. همچنین میتوانید از این زیر دستور برای قطع این ارتباطات استفاده کنید. خب برای فهرست گیری از این ارتباطات کافیست تا زیر دستور SESSTION را بدون پارامتر وارد کنید:

NET SESSION

یا برای فهرست گیری از ارتباطات با یک کامپیوتر خاص :

NET SESSION \\COMPUTERNAME

که به جای COMPUTERNAME باید نام کامپیوتر مقصد خود را وارد کنید. میتوانید از پارامتر /LIST برای فهرست گیری به صورت یک فهرست عادی نه به صورت یک جدول استفاده کنید برای مثال:

NET SESSION \\COMPUTERNAME /LIST

همچنین برای قطع ارتباط باید از پارامتر /DEL استفاده کنید برای مثال :

NET SESSTION \\COMPUTERNAME /DELETE

اشتراک گزاری فایلها

با زیر دستور SHARE شما میتوانید پوشه ها را به اشتراک (SHARE) بگزارید یا آنها را از اشتراک در بیاورید یا پوشه های به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید. برای مشاهده پوشه های به اشتراک گذاشته شده کافیست تا زیر دستور SHARE را بدون پارامتر وارد کنید برای مثال:

NET SHARE

NET SHARE

در تصویر بالا منابع به اشتراک گذاشته شده را مشاهده میکنید که نام یکی از آنها TML-RESOURCES میباشد و آدرس آن هم D:\MOHAMMAD\LINUX است. برای اشتراک گذاری یک پوشه باید زیر دستور SHARE را با نامی که میخواهید پوشه شما نمایش داده شود و سپس آدرس مسیر پوشه را مشخص کنید برای مثال:

NET SHARE DOWNLOAD=C:\USERS\HOME\DOWNLOADS

NET SAHRE DOWNLOAD

در مثال بالا DOWNLOAD نام فایل به اشتراک گذاشته میباشد و C:\USERS\HOME\DOWNLOAD مسیر فایل به اشتراک گذاشته میباشد. یا میتوانید از دستور زیر برای مشخص کردن نام کاربری و سطح مجوز استفاده کنید برای یک کاربر خاص استفاده کنید:

NET SHARE ITINFORM=C:\USERS\HOME\DOCUMENTS GRANT:everyone,full

NET SAHRE DOWNLOAD ADDRESS PRIMISSION

در عکس بالا نام فایل به اشتراک گذاشته شده ITINFORM میباشد و آدرس آن C:\USERS\HOME\DOCUMENTS که همانند مثال قبل بود اما تغییر در این مثال اضافه شدن پارامتر /GRANT میباشد که سطح اجازه و نام کاربری را مشخص میکند که EVERYONE یعنی همه کاربر ها و FULL هم یعنی مجوز کامل (خواندن ، نوشتن ، کامل). ما سه نوع مجوز داریم یک READ دو CHANGE سه FULL که گزینه آخر را در مثال بالا استفاده کردیم. همچنین برای خواندن مجوز یک فایل به اشتراک گذاشته شده خاص باید زیر دستور SHARE را با نام آن فایل بیاوریم:

NET SHARE ITINFORM

NET SHARE ITINFORM

همچنین برای از اشتراک در آوردن باید از زیر دستور SHARE به همراه نام پوشه مشترک و پارامتر /DEL استفاده کنیم به مثال زیر توجه کنید :

NET SHARE ITINFORM /DEL

NET SHARE DOWNLOAD /DEL

NET SHARE SHARNAME DEL

متوقف کردن سرویس ها توسط NET

یکی از راحت ترین راهها برای متوقف کردن سرویس ها استفاده از ریز دستور Stop میباشد کافیست تا نام سرویس را پس از زیر دستور Stop وارد کنید برای مثال میخواهیم سرویس Firewall ویندوز را متوقف کنیم :

NET STOP “WINDOWS FIREWALL”

NET STOP WINDOWS FIREWALL

فعال نمودن سرویس ها با استفاده از دستور NET

چندین را برای فعال نمودن سرویس های ویندوز وجود دارد که یکی از آنها استفاده از SERVICE.MSC میباشد اما در محیط CMD شما میتوانید از زیر دستور START در دستور NET استفاده کنید، همانطور که از دستور STOP برای توقف سرویس ها استفاده کردید میتوانید از دستور START برای فعال نمودن سرویس ها استفاده کنید، کافیست تا نام آن سرویس را بعد از زیر دستور START بیاورید برای مثال:

NET START “WINDOWS FIREWALL”

NET START WINDOWS FIREWALLL

مشاهده جزئیات در ارسال و دریافت

یکی از دستورات عالی جهت دریافت مشخصات استفاده از شبکه زیر دستور STATISTICS میباشد این زیر دستور دارای دو پارامتر است یکی SERVER و دیگری WORKSTATION که هر کدام را بعد از زیر دستور STATISTICS بیاورید جزئیات آن را بیان میکند برای مثال:

NET STATISTICS SERVER

NET STATISTICS WORKSTATION

NET STATISTICS WORKSTATION

هماهنگ کردن ساعت کامپیوتر با دامین

توسط زیر دستور TIME شما میتوانید سیستم خود را با دامین شبکه هماهنگ کنید، نحوه عملکرد این زیر دستور به این صورت میباشد که یک ویندوز توسط یک ویندوز دیگر یا دامین هماهنگ میشود برای مثال :

NET TIME \\COMPUTERNAME /SET

یا توسط دامین:

NET TIME /DOMAIN:DOMAINNAME /SET

اتصال به منابع مشترک شبکه

یک زیر دستور کارآمد در NET که کار آن اتصال به فایل های به اشتراک گذاشته شده در شبکه میباشد USE است شما میتوانید توسط زیر دستور USE همه به منابع مشترک شبکه از جمله پرنتر و فایل ها دسترسی پیدا کنید هم میتوانید این دسترسی ها را قطع کنید. نوع استفاده از USE بسیار ساده است کافیست برای اتصال به منابع شبکه نام این متابع به همراه نام کامپیوتر و در صورت نیاز نام کاربری و رمز عبور را وارد نماید برای مثال:

NET USE \\COMPUTERNAME\SHARENAME\VOLUME PASSWORD

در مثال بالا بجای \\COMPUTERNAME باید نام کامپیوتر مقصد و بجای SHARENAME باید نام فایل به اشتراک گذاشته شده مقصد و به جای PASSWORD باید رمز عبور سیستم مقصد را وارد کنید، یا برای اتصال به یک دستگاه مشترک مثل چاپگر در شبکه باید به شکل زیر عمل کنید:

NET USE DEVICENAME PASSWORD

شما باید بجای DEVICENAME نام دستگاه به اشتراک گذاشته شده و به جای PASSWORD رمز عبور را وارد کنید. همچنین میتوانید از پارامتر /SAVEDCRED برای ذخیره رمز عبور و از پارامتر /PERSISTENT برای دائمی کردن اتصال استفاده کنید برای مثال:

NET USE \\COMPUTERNAME\ITINFORM PASSWORD /SAVECRED /PERSISTEN:YES

در مثال بالا قسمت \\COMPUTERNAME نام کامپیوتر مقصد و قسمت ITINFORM نام پوشه به اشتراک گذاشته شده مقصد و PASSWORD رمز عبور سیستم مقصد و پارامتر /SAVECRED برای ذخیره حساب کاربری و رمز عبور میباشد و پارامتر /PERSISTENT مشخص میکند که آیا این اتصال دائمی باشد که گزینه YES به این معناست.

نکته: در صورتی که از این گزینه /PERSISTEN:YES استفاده نکنید بعد از اولین خاموش و روشن اتصالات به منابع به اشتراک گذاشته شده شبکه پاک خواهد شد.

همچنین برای حذف یک اتصال از یک فایل به اشتراک گذاشته شده باید از پارامتر /DELETE استفاده کنید برای مثال:

NET USE ITINFORM /DELETE

ساخت حساب کاربری با دستور NET

یکی از زیر دستورات کارآمد در NET زیر دستور USER میباشد که وظیفه آن ساخت یا حذف حساب کاربری (USER ACCOUNT) است این زیر دستور پارامتر های زیادی دارد که هر کدام را برای تان جداگانه شرح خواهم داد. ساخت حساب کاربری با این زیر دستور بسیار ساده است کافیست تا زیر دستور را با یک نام و رمز وارد کنید و سپس پارامتر /ADD را به آخر آن اضافه کنید برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /ADD

NET USER USERNAME ADD

در تصویر بالا حساب کاربری MOHAMMAD به سیستم شما اضافه شد خب شاید شما بپرسید پس رمز عبور چی ؟ کافیه رمز عبور رو بعد از نام کاربری وارد کنید یا ستاره (*) را برای مثال:

NET USER MOHAMMAD PASSWORD /ADD

NET USER MOHAMMAD * /ADD

NET USER MOHAMMAD STAR ADD

در صورتی که از گزینه ستاره (SHIFT+8) به جای رمز استفاده میکنید باید رمز را پس از فشردن ENTER وارد کنید پس از آن از شما برای تایید رمز پرسیده میشود. (رمزی که وارد میکنید به اصطلاح CLEAR TEXT میباشد پس هیچی در هنگام وارد کردن رمز دیده نمیشود)

خب برای تغییر رمز حساب کاربری کافیست تا پس از وارد کردن نام کار بری رمز خود را وارد کنید و سپس ENTER  را بفشارید (پارامتر /ADD را وارد نکنید)

NET USER MOHAMMAD CHANGEPASSWORD

برای حذف یک حساب کاربری باید از پارامتر /DEL استفاده کنید برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /DEL

برای دیدن اینکه چه حساب های کاربری در سیستم شما وجود دارد باید زیر دستور USER را بدون پارامتر وارد کنید:

NET USER

برای دیدن مشخصات یک حساب کاربری کافیست تا نام کاربری مورد نظر را بعد از زیر دستور USER وارد کنید برای مثال:

NET USER MOHAMMAD

NET USER USERNAME

این زیر دستور دارای پارامترهای خاصی از قبیل /ACTIVE: که با دو گزینه YES یا NO میاید و برای فعال کردن یا غیر فعال کردن یک حساب کاربری میباشد برای مثال میخواهیم حساب کاربری MOHAMMAD را غیر فعال کنیم:

NET USER MOHAMMAD /ACTIVE:NO

برای نوشتن نام کامل به همراه توضیح برای یک کاربر خاص باید از پارامتر های /FULLNAME:””  و پارامتر /COMMENT:”” استفاده کنیم برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /FULLNAME:”MOHAMMAD BARGHAMADI” /COMMENT:”THIS USER WORK IN ITINFROM”

یا میتوانید از پارامتر /HOMEDIR: برای مشخص کردن آدرس پروفایل کاربر استفاده کنید، برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /HOMEDIR:”E:\USERS\MOHAMMAD”

برای اینکه به یک کاربر اجازه بدهید تا رمز عبور خود را عوض کنید یا بلعکس میتوانید از پارامتر /PASSWORDCHG استفاده کنید این پارامتر هم دارای دو گزینه YES و NO میباشد برای مثال دستور زیر اجازه تغییر رمز را از کاربر صلب میکند:

NET USER MOHAMMAD /PASSWORDCHG:NO

متوانید توسط پارامتر /EXPIRES یک کاربر را بعد از یک مدت خاص غیر فعال کنید به واژه ای تاریخ انقضاع برای کاربر مشخص کنید، برای وارد کردن تاریخ باید به میلادی این تاریخ را وارد کنید همچنین نباید از SPACE بین عداد تاریخ استفاده کنیدیا به جای / از – استفاده کنید، برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /EXPIRES:12/8/2015

برای اجبار کردن تغییر رمز عبور در ورود بعدی به سیستم میتوانید از پارامتر /LOGONPASSWORDCHG: استفاده کنید که دارای دو گزینه YES و NO میباشد برای اجبار به تغییر رمز عبور باید از گزینه YES استفاده کنید برای مثال:

NET USER MOHAMMAD /LOGONPASSWORDCHG:YES

نمایش منابع اشتراک گذاشته شده

یکی از زیر دستور ها با نام VIEW برای نمایش دادن فایل های مشترک در سیستم های شبکه میباشد زمانی که از این زیر دستور بدون پارامتر استفاده کنید کلیه سیستم های شبکه را مشاهده میکنید


برای دریافت نسخه PDF مقاله های سایت ابتدا در سایت ثبت نام کنید تا بتوانید به کلیه مقالات به صورت کاملا رایگان دسترسی پیدا کنید. ورود به سایت | ثبت نام در سایت

 

به نظر شما ممکنه کسی با استفاده از کلید های زیر این مطلب رو به اشتراک بذاره؟
انجمن آی تی یاران
محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

10 thoughts on “آموزش کامل دستور NET

 • آذر 27, 1395 at 00:00
  Permalink

  سلام طبق گفته های بالا اگه من بخام کاربر جاری رو به یه گروه خاص اد کنم باید به جای اسم اسم کاربرو بزنم منظورم :

  این دستور ارور میده یا نه ممنون 🙂
  NET LOCALGROUP ADMINISTRATORS hostname /ADD | /DELL

  Reply
 • محمد برغمدی
  آذر 27, 1395 at 01:22
  Permalink

  سلام
  بله دستور رو دقیقا درست وارد کردید 🙂
  مثلا برای اضافه کردن کاربر فعلی به گروه Administrators باید از دستور زیر استفاده کنی:
  net localgroup administrators %username% /add
  کلمه %username% یک Variable که نام کاربر فعلی رو مشخص میکنه. اما کلمه %hostname% نام کامپیوتر رو مشخص میکنه 😀

  Reply
 • آذر 27, 1395 at 14:03
  Permalink

  اگه میشه یه توضیحاتی راجب اون زیر دستور STATISTICS SERVER
  البته توضیحاتش که تو عکس هست ممنونم 🙂

  Reply
  • محمد برغمدی
   آذر 27, 1395 at 15:30
   Permalink

   سلام
   بسیار عالی
   اگه دوست داشتی یک حساب کاربری تو سایت بساز تا به نویسنده ارتقاء بدم 🙂
   اون موقع سایت دو تا نویسنده داره

   Reply
 • دی 6, 1395 at 12:55
  Permalink

  لطف داری بعد ثبت نام که فرقی نداره مثلا ثبت نام عادی یا که نه؟ یا گوگل

  Reply
  • محمد برغمدی
   دی 6, 1395 at 14:48
   Permalink

   سلام نه فرقی نداره
   اگه با گوگل یا یاهو ثبت نام کنید راحت تر میتونید به سایت وارید شید.
   فقط آدرس ایمیل تون رو برام ارسال کنید تا به سطح نویسنده ارتقاء بدم.

   Reply
 • آبان 6, 1396 at 15:12
  Permalink

  سلام
  توی ویندوز سرور 2012 من از دستور net user استفاده کردم برای تغییر پسورد بعد از اجرای دستور بهم پیام داد ?more منتظر پاسخ شد منم وارد کردم 1 الان دیگه با پسورد قبلی و پس جدید بالا نمی یاد اصلا این more? چیه تا حالا بر نخورده بودم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  Reply
  • محمد برغمدی
   آبان 6, 1396 at 15:36
   Permalink

   سلام مجید جان
   میشه بیشتر توضیح بدید چه پیغامی بهتون داد؟ فقط نوشت More و شما عدد 1 رو وارد کردید؟ از دستور زیر استفاده کردید:
   net user administrator newpassword
   بعد نوشت More و شما عدد 1 رو وارد کردید؟
   من هم تا به حال با چنین چیزی مواجه نشدم، رمز جدید تون رو به همراه عدد 1 وارد کردید؟
   اگر جواب نداد میتونید از آموزش هک پسورد اکتیو دایرکتوری استفاده کنید و یک رمز جدید برای حساب کاربری تون مشخص کنید.
   کمی آموزشش قدیمی ولی هنوز جواب میده 🙂
   موفق باشید.

   Reply
 • آبان 8, 1396 at 10:44
  Permalink

  سلام محمد جان ممنون از جوابت
  بله دقیقا بعد از اینکه net user administrator newpassword رو وارد کردم و اینتر زدم تو سطر بعد ازم پرسید more? منم یه بار دیگه اینتر زدم گفتم شاید رد بشه دوباره همون پیام رو داد منم وارد کردم 1 و نوشت دستور با موفقیت انجام شد
  مشکل اینجاست که من ریموت بودم به یک شهر دیگه و الان نه با پسورد قبلی و نه با پسورد جدید به من جواب نمیده
  حتی پسورد رو با 1 هم وارد کردم 🙁

  Reply
  • محمد برغمدی
   آبان 9, 1396 at 11:29
   Permalink

   سلام
   قبلا فکر میکنم با چنین چیزی بر خورد کرده بودم، ولی راستش رو بخوای اصلا یادم نیست
   ببین آخرین کاراکتر رمز عبورت علامت Caret بود؟ (منظورم این علامت: ^ ) اگر از علامت ^ استفاده کردید، این علامت تو cmd به عنوان skip استفاده میشه، مثلا اگر شما این رمز عبور رو وارد کرده باشید:
   newpassword^
   در واقع رمز عبور شما این میشه:
   newpassword1
   یعنی نباید آخرین کاراکتر رمز عبوری که فکر میکنید وارد کردید رو وارد کنید و بجاش عدد 1 رو قرار بدید.

   Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *