برای دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آموزش خط فرمان ویندوز به تی ام ال مارکت مراجعه کنید.

آیا Gmail ارسالی خوانده شده

آیا Gmail ارسالی خوانده شده

هنگامی که ایمیل مهمی را برای شخصی ارسال میکنید. و میخواهید مطمئن شوید که آیا آن شخص ایمیل شما را خوانده یا خیر، منتظر میمانید تا شخص دریافت کننده به ایمیل شما پاسخ دهد. شاید این انتظار کمی آزار دهنده باشد. و شما دوست نداشته باشید تا زمان دریافت پاسخ صبر پیشه کنید. برای همین قصد دارم روشی را به شما معرفی کنم که از انتظار کشیدن الکی راحت شوید. پس در ادامه تی ام ال منیجر را در پست آیا Gmail ارسالی خوانده شده دنبال کنید.

یکی از ویژگی های Outlook مایکروسافت گزینه دریافت شد میباشد. یعنی پس از ارسال ایمیل شخص دریافت کننده گزینه ای با نام دریافت شد دارد که با کلیک روی آن هشداری مبنی بر خوانده شدن ایمیل برای فرد ارسال کننده ارسال میشود. اما همانطور که متوجه شدید این عمل نیاز به انجام کاری از سمت دریافت کننده ایمیل دارد و در صورت کلیک نکردن روی دریافت شد فرد ارسال کننده متوجه خوانده شدن ایمیل خود نمیشود.

به طور کلی راههای زیادی برای بررسی وضعیت ایمیل های ارسالی وجود دارد. یکی از این راهها استفاده از قالب های HTML به همراه Script میباشد. اما این کارها نیازمند صرف اندکی زمان برای ارسال هر ایمیل میباشد. پس راه ساده تری هم وجود دارد آنهم استفاده از Mail Track است. Mailtrack For Gmail یک افزونه برای مرورگر گوگل کروم میباشد و به شما اجازه میدهد وضعیت ایمیل های ارسالی خود را بررسی کنید. یعنی متوجه شوید آیا ایمیل ارسالی شما ارسال و خوانده شده یا خیر.

MailTracker-Gmail

فعال سازی Mail Track روی Gmail

برای استفاده از Mailtrack for Gmail ابتدا افزونه Mail Track را از Store گوگل کروم دانلود و نصب کنید. سپس آن را فعال کرده و با حساب کاربری Gmail خود در سایت Mailtrack.io ثبت نام کنید. برای ثبت نام کافیست پس از فعال سازی روی گزینه Sign In With Google کلیک کنید. و در صفحه بعد حساب کاربری مورد نظر خود را انتخاب نموده و روی گزینه Allow کلیک کنید. حال صبر کنید تا Gmail شما باز شود. در صورت مشاهده پیغام مبنی بر دسترسی کامل به ایمیل ها روی گزینه Allow کلیک نموده و در آخر صفحه Gmail را با کلید F5 تازه کنید بعد از انجام مراحل بالا دو تیک به سمت چپ ایمیل اضافه میشود.

از حال به بعد در صورتی که ایمیل جدیدی ارسال کنید پس از ارسال شدن ایمیل به مقصد تیک اول با رنگ سبز گذاشته شده و در صورت خوانده شدن ایمیل تیک دوم هم با رنگ سبز گذاشته میشود.

در صورت داشتن هر گونه سوال یا انتقاد به تی ام ال منیجر رو از محبت خودتون محروم نکنید.به نظر شما ممکنه کسی با استفاده از کلید های زیر این مطلب رو به اشتراک بذاره؟
انجمن آی تی یاران
محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *