آموزش خط فرمان ویندوز (CMD)

کتاب آموزش Batch Script

کاربر حرفه ای ویندوز (سیزن اول)

نحوه بکاپ گرفتن از ویندوز 10

نحوه بکاپ گرفتن از ویندوز 10

امروزه بکاپ گرفتن از اطلاعات یکی از مهم ترین کار هایی هست که باید انجام بگیرد فرقی نمیکند شما یک کاربر عادی یا یک متخصص باشید در هر صورت این کار ضروری است. تا در صورت بروز مشکل جلوگیری شود از خسارت وارد شده و بتوان اطلاعات از دست رفته را باز برگرداند و حفظ نمود. در این پست نحوه ی بکاپ گرفتن را یاد خواهید گرفت در این آموزش در ویندوز 10 به بحث بک اپ گرفتن پرداخته اییم و فرق چندانی ندارد در نسخه های مختلف ویندوز Backup گرفتن از ویندوز و ساختار کلی یکی است.با استفاده ازبکاپ کلیه فایلها، تنظیمات سیستم و به طور کلی هر چیز موجود در سیستم عامل ویندوز ۱۰ از این طریق انجام می شود و میتوان در صورت لزوم از برنامه های نصب شده بر روی سیستم عامل پیکربندی ها و اطلات(فایل ها) بکاپ گرفت.

 مراحل بکاپ گرفتن در ویندوز 10

۱- از طریق منوی استارت بر روی آیکون ویندوز(استارت) کلیک کرده و روی Settings کلیک کنید.

۲- در پنجره باز شده تنظیمات ویندوز، گزینه ی Update & Security را انتخاب کنید.

۳- در منوی سمت چپ بر روی گزینه ی Backup کلیک کرده و سپس در تنظیمات مربوط به بکاپ گیری در ویندوز 10 گزینه (Go to Backup and Restore Windows 7) را انتخاب نمایید.

۴- پنجره تنظیمات مربوط به بکاپ و سیستم ریستور باز می شود. در سمت چپ پنجره باز شده حالا روی گزینه ی Create a System Image  کلیک کنید.

۵- در پنجره باز شده مکانی را که می خواهید نسخه پشتیبان را ذخیره کنید، انتخاب نمایید. اگر می خواهید در یک هارد اکسترنال ذخیره کنید گزینه On a hard disk را انتخاب کنید. برای ذخیره نسخه پشتیبان در DVD بسته به حجم اطلاعات هارد دیسک شما (ممکن است به چند DVD نیاز داشته باشید) گزینه On one or more DVDs را انتخاب کنید و در نهایت گزینه ی سوم برای ذخیره در یک فضای ابری مثل OneDrive گزینه On a network location را انتخاب نمایید.

نکته: بسته به حجم اطلاعات هارد دیسک شما نیاز به همان مقدار فضای خالی برای ذخیره سازی بکاپ گرفته شده دارید.

برای ایمیج گرفتن از ویندوز 10 به نیاز خود یکی از گزینه ها را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

 

چگونه در ویندوز 10 بکاپ بگیریم

۶- در پنجره ایی که باز میشود باید درایو هایی که می خواهید شامل بکاپ شوند را انتخاب کنید. درایوهای مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی Next کلیک کنید.

مطالب مرتبط: اگر میخواهید درباره مونت کردن فایل ISO در ویندوز بدانید به شما پیشنهاد میکنم مقاله آموزش آشنایی با مونت کردن فایل ISO در ویندوز را بخوانید.

۷- ویندوز شروع به گرفتن نسخه پشتیبان (بکاپ) در همان مکانی که شما انتخاب کرده ایید می کند. زمانی که بکاپ گرفتن ویندوز به پایان رسید، از شما خواسته می شود که آیا مایلید یک فایل تعمیر سیستم ایجاد کنید. این فایل می تواند اگر سیستم شما بعد ها دچار مشکل شد مورد استفاده قرار گرفته و به بازیابی فایل های خراب کمک کند. بسته به نیاز در صورت تمایل روی Yes و عدم تمایل روی No کلیک کنید.

ریستور کردن بکاپ در ویندوز 10

۸- در نهایت پیغام  موفقیت کامل در بک اپ را میبینید و روی Close کلیک کرده تا مراحل بک آپ گرفتن به پایان برسد.

ریستور نمودن بکاپ در ویندوز 10

در صورت داشتن هر گونه سوال یا انتقاد نسبت به آموزش بکاپ گیری از ویندوز 10 تی ام ال منیجر را از محبت خود محروم نکنید.


اگر نیاز به نسخه PDF مقاله های سایت دارید به شما پیشنهاد میکنم حتما در سایت ثبت نام کنید تا به صورت رایگان آنها را دریافت کنید. ورود به سایت | ثبت نام در سایت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *