آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

آموزش برنامه Rufus

برای نصب یک سیستم عامل از طریق USB Flash ابتدا باید فلش را Bootable نمود تا اطلاعات مرتبط با Boot سیستم توسط BIOS یا UEFI تشخیص داده شود و سیستم عامل موجود در آن بالا آید. برای این منظور یعنی بوتیبل نمودن فلش برنامه های متفاوتی وجود دارد که یکی از بهترین آنها نرم افزار Rufus میباشد.

نرم افزار Rufus به شما اجازه میدهد هر سیستم عاملی را برای سیستم های BIOS و UEFI بوتیبل کنید تا بتوانید آنرا به سادگی در سیستم مد نظر خود نصب کنید.

استفاده از نرم افزار Rufus

برای شروع ابتدا اگر برنامه Rufus را از قبل دانلود نکرده اید نسخه Portable آنرا از سایت Rufus.ie یا سایت soft98 دریافت کنید (هیچ تفاوتی با نسخه نصبی ندارد فقط برای استفاده از آن نیاز به نصب برنامه ندارد). کار کردن با نرم افزار Rufus بسیار ساده است کافیست USB Flash خود را به سیستم متصل کنید و فایل ISO سیستم عامل مد نظر خود را آماده داشته باشید. فرایند بوتیبل نمودن فلش با برنامه Rufus:

  • ابتدا برنامه Rufus را به صورت Run as administrator اجرا کنید. (اگر برای بار اول اینکار را انجام دهید از شما درخواست بررسی آپدیت خواهد نمود)

آموزش برنامه Rufus

  • از گزینه Device فلش مورد نظر خود را انتخاب کنید. (اگر چند USB Flash به صورت همزمان به سیستم متصل داشته باشید میتوانید از گزینه Device یکی را انتخاب کنید)
  • از بخش Boot Selection روی گزینه Select کلیک کنید سپس آدرس فایل ISO سیستم عامل مد نظر خود را مشخص کنید. (روی فایل ISO دوبار کلیک کنید تا انتخاب شود)

نکته: پس از انتخاب فایل ISO به صورت خودکار گزینه های برنامه Rufus طبق نوع سیستم عامل انتخاب میشوند.

  • از گزینه Partition Scheme نوع پارتیشن استایل سیستم مد نظر خود را انتخاب کنید. (معمولا اکثر سیستم های قدیمی از پارتیشن استایل MBR استفاده میکنند اما اگر از پارتیشن استایل GPT استفاده میکنید گزینه GPT را انتخاب کنید)
  • اگر روی Hide Advanced drive properties کلیک کنید گزینه های بیشتری را مشاهده خواهید نمود. مثلا برای سیستم های قدیمی میتوانید تیک مربوط به Add Fixes for old BIOSes را بگذارید.
  • از کادر Volume label در قسمت Format options میتوانید برای درایو فلش یک نام انتخاب کنید یا نام فعلی آنرا تغییر دهید. (در فرایند بوتیبل نمودن هیچ تاثیری ندارد)
  • از گزینه File System میتوانید نوع فایل سیستم USB Flash را مشخص کنید. برای ویندوز بهترین گزینه همان NTFS میباشد.

برنامه rufus

  • از قسمت Show advanced format options میتوانید تیک Quick format را بگذارید تا فرایند فرمت نمودن فلش به سرعت انجام شود.

در آخر روی گزینه Start کلیک کنید تا فرایند بوتیبل نمودن فلش شروع شود.

اگر سوال یا انتقادی نسبت به این مقاله دارید: آموزش برنامه Rufus تی ام ال منیجر را از محبت خود محروم نکنید.

آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

2 دیدگاه برای «آموزش برنامه Rufus»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *