آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

تفاوت سایت استاتیک و داینامیک

به طور کلی سایت ها در دو دسته Static (ایستا) و Dynamic (پویا) تقسیم میشوند سایت های ایستا، سایتهای میباشند که معمولا تنها با زبانهای HTML و CSS نوشته شده اند و بروز رسانی آنها به ندرت اتفاق میافتد اما سایت های پویا با چندین زبان برنامه نویسی مثل HTML – CSS – JavaScript – PHPMySQL نوشته شده اند و به صورت مداوم بروز رسانی میشوند و اطلاعات آنها در پایگاه داده (MySQL) ذخیره میشود.

مشخصه های سایت استاتیک

همانطور که در متن بالا توضیح دادم سایتهای استاتیک معمولا تنها از دو زبان HTML و CSS تشکیل میشوند از اینرو، بزور رسانی و ویرایش آنها فقط توسط برنامه نویسان و افراد مسلط زبانهای برنامه نویسی ممکن است.

بیشترین کاربرد سایتهای استاتیک در نمایش کاتالوگ های ثابت میباشد. معمولا شرکت های که نیاز به تولید محتوا نداشته یا محصولات ثابتی دارند و فقط میخواهد محصولات یا خدمات خود را معرفی کنند از سایت های استاتیک استفاده میکنند چراکه هزینه راه اندازی سایتهای ایستا بسیار کمتر از سایتهای پویا میباشد.

اجازه دهید مزیتی را به سایتهای استاتیک بچسبانم، سایتهای استاتیک بر خلاف سایتهای داینامیک در قالب مشخصی قرار نمیگیرند از اینرو میتوان هر صفحه آنرا به شکل منحصر بفردی طراحی نمود.

مشخصه های سایت داینامیک

بهترین مشخصه ای که میتوان برای سایتهای داینامیک در نظر گرفت متصل بودن آنها به پایگاه داده میباشد. همانطور که قبل تر گفتم سایت های داینامیک از چندین زبان برنامه نویسی تشکیل شده اند، این زبان ها در دو گروه Backend و Frontend قرار میگیرند. زبانهای Backend مثل PHP و ASP.Net وظایف اصلی (Functions) سایت را در سمت سرور انجام میدهند و زبانهای Frontend مثل HTML و CSS ظاهر سایت را در سمت سیستم کاربر اجرا میکنند.

از مزیت های که میتوان برای سایتهای داینامیک در نظر گرفت این است که در سایت های داینامیک برای کاربران و مدیران سایت پنل مدیریت سایت ایجاد میشود و مدیر سایت میتواند بدون داشتن دانش برنامه نویسی سایت خود را مدیریت کند. (مثلا محتوای تازه ای منتشر کند یا محتوای فعلی سایت را تغییر دهد) سایتهای داینامیک طوری برنامه نویسی میشوند که همه اطلاعات آنها در پایگاه داده ثبت شود.

اکثر سایتهای که امروزه از آنها استفاده میکنیم داینامیک میباشند. مثل سایت Google یا  Youtube یا Digikala یا Aparat یا  همین سایت تی ام ال منیجر که در حال حاضر محتوای آنرا مشاهده میکنید.

اگر سوال یا انتقادی نسبت به این مقاله دارید: تفاوت سایت استاتیک و داینامیک تی ام ال منیجر را از محبت خود محروم نکنید.

آموزش کاربردی خط فرمان ویندوز (CMD) آشنایی با قواعد و دستورات، استفاده از یک رابط کاربری حرفه ای برای انجام کارهای روزانه، 100% تضمینی، گارانتی بازگشت وجه بدون غید و شرط، در حال حاضر این دوره آموزشی با 59% تخفیف ویژه ارائه میشه، فکر میکنم پیشنهاد منصفانه ای به شما باشه

محمد برغمدی

محمد برغمدی

امام علی علیه السلام: با مردم آنگونه معاشرت كنيد، كه اگر مرديد بر شما اشك ريزند، و اگر زنده مانديد، با اشتياق سوي شما آيند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *